وقت ظهور کی خواهد بود ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

ایام مستعد ظهور

تقویم سفیانی

در مسیر ظهور

در روایات متعددی آمده است که تعیین کنندگان وقت برای ظهور از دروغگویانند!

جناب سید محمدرضا حسینی مطلق درکتاب"راه وصال" صفحه 160 - در توضیح یکی از تکالیف منتظران درعصر غیبت- می نویسد؛

...یکی دیگر از تکالیف مردم این است که برای ظهور آن حضرت وقتی تعیین نکنند و روایات بسیاری نیز بر این موضوع دلالت دارند.
امام صادق علیه السلام می فرمایند؛"ای مفضل!برای ظهور وقتی نگذار.همانا هرکس برای ظهور مهدی ما وقتی تعیین کند،خود را در علم خدا شریک دانسته است و مدعی شده است که خداوند متعال او را بر سرخویش آگاه ساخته است."
راوی می گوید از امام باقر علیه السلام پرسیدم؛"آیا برای امر ظهور وقتی هست؟ فرمودند؛وقت گذاران دروغ گفتند."
ابوبصیر به امام صادق علیه السلام عرضه داشت؛"فدایت شوم،قیام قائم علیه السلام کی خواهد بود؟
آن حضرت علیه السلام فرمودند؛ای ابومحمد!ما خاندانی هستیم که وقت نمی گذاریم و پیامبر صلی الله و علیه و آله فرموده بود:وقت گذاران دروغگویانند.ای ابومحمد!همانا پیش از این امر پنج نشانه خواهد بود که آنها عبارتند از؛ندای در ماه رمضان و خروج و حرکت سفیانی و خروج خراسانی و کشته شدن نفس زکیه و فرورفتن در بیداء"
امام صادق علیه السلام می فرمایند؛"هرکس تعیین وقتی را از ما به تو خبرداد،از تکذیب او پرهیز نکن،به آن دلیل که همانا ما برای احدی وقتی را تعیین نکردیم..."

پس بنابراین نه تنها دراین زمان بلکه در هرزمانی اگر از بنده حقیر سوال شود که ظهور کی خواهد بود؟
قاطعانه پاسخ خواهم داد؛
هر وقت که خدا بخواهد و مصلحت بداند.

اما نقل است زمانیکه مرحوم محتشم کاشانی ترجیع بند معروف خود را در رثای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام،می سروده است،در مقطعی سرودن شعر را متوقف می کند!
در خواب بقیة الله الاعظم علیه السلام را می بیند که به او می فرماید؛
ای محتشم چرا شعرت را ادامه نمی دهی.
محتشم اما پاسخ می دهد؛فدایت شوم،می خواستم بگویم که خداوند نیز از غم جانکاه حسین،متاثر و محزون است،اما می دانم که غم و اندوه در ذات خداوند راه ندارد.و مانده ام چه بگویم که هم منظور مرا برساند و هم کفرگوئی و اساعه ادب به ذات مقدس الهی نباشد!
پس حضرت مهدی علیه السلام فرمودند؛ ای محتشم اینگونه بگو:
گرچه بری است از ملال ذات ذوالجلال
او در دل است و هیچ دلی نیست بی ملال

پس آنچه بنده در اینجا به آنها اشاره می کنم تنها علائم و رویدادهایی نجومی است که مشهور است پیش از ظهور اتفاق می افتد!

جناب سیدمحمدرضاحسینی مطلق در همان کتاب(راه وصال) و در ذیل همان احادیث که از نظرتان گذشت اضافه کرده اند؛
"...منظور از عدم جواز تعیین وقت ظهور این است که عدد،سال،ماه،هفته یا ساعتی برای تاریخ و زمان ظهور تعیین نشود و گرنه بیان وقت ظهور آن حضرت به زبان علایم و نشانه های قبل از ظهور،ایراد و اشکالی ندارد و جایز است..."

و این حقیر مطابق با شواهد و مدارکی که دردست است،انشالله تعالی 3 تاریخ ذیل را بعنوان ایام مستعد برای علائم ظهور احتمال می دهم!

الف)سال 1436 قمری(1394 شمسی - 2015 میلادی)

ب)سال 1444 قمری(1402 شمسی - 2023 میلادی)

ج)سال 1452 قمری(1409شمسی - 2030 میلادی)


ایام مستعد ظهور

تقویم سفیانی

در مسیر ظهور


(ثبت نظرات)

/ 18 نظر / 765 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پدرام

ترانزیت یک روزدیرتردر18خردادانجام گرفت وان شی نورانی از شرق خاورمیانه به سمت اسراییل حرکت کرد دوستانی که مسخره می کنند توجه کنند پس این شی نورانی خاورمیانه چه بود که 18خرداددراسمان شب دیده شد جالب ترازاینکه رویسه گفته ازمایش موشکی ما به خوبی انجام شد این یعنی یا روسیه بمب هسته ای روتواسمون ازمایش کرده ویا شی نورانی ربطی به روسیه نداشته است دوستانی که نظرمیدن لطفااول تحقیق بکنند بعد نظر بزارند

پدرام

ترانزیت یک روزدیرتردر18خردادانجام گرفت وان شی نورانی از شرق خاورمیانه به سمت اسراییل حرکت کرد

محمد

دوستان توجه کنید که ان شی نورانی در اسراییل به پایان رسیده.شاید مقصد اصلی ان اورشلیم ومعبد سلیمان بوده .به هر حال به قول اقا یوناس خطر در کمین است وباید مواظب بود.در پناه خدا باشید.

s125

به نظر شما اومدن خواننده شیطان پرست مدونا خانوم به اورشلیم دراین تاریخ و بعد خواندن یه ترانه ضد اسلامی با این حوادث ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ساسان

مقام آگاه در نیروهای مسلح در خصوص شیءء نورانی که اخیرا در آسمان منطقه رویت شده،به فارس گفت: این شیءء نورانی که پنجشنبه شب حدود ساعت 22:30 در فضای ایران نیز مشاهده شده بود، مسیر خود را تا رژیم اشغالگر قدس ادامه داده و پس از آن خبری از این شیءء در دسترس نیست.

پیش بینی های بعدی چیست؟ در مورد زمان بعدی ظهور دجال صحبت کنید قبلا گفتید 11 سپتامبر یا 21 /12 که خودشون می گن اخر دنیاست

در مورد خراسانی یک تحقیق کامل اگر می توانید بکنید که بدانیم کیست ودقیق از کجاست؟

ش

خداوند اصلیترین دشمن بشریته چون اول خدا بود که درخت علم رو بر انسان حرام نمود و میخواست انسان در جهل و بی خبری بمونه شیطان به ما دانش داد و برای این کار تنبیه شد واقعا کی دلسوز ماست خدا یا شیطان

ساسان

ظهور مهدی رحمتی برای مومنان و نقمتی برای کافران است و شگفتا که ابلیس که نابودی او و ایادی او یکی از اهداف ظهور حضرت مهدی(عج) است، همو که در دروازه کوفه سرش به دست امام عصر(عج) از تن جدا خواهد شد2، تا جهانی بدون ابلیس را تجربه کنیم، طبق سنت شیطانی¬اش هر آنچه را که به زیان اوست به انگاره¬ای در اذهان بشر تبدیل و او را نیز در کنار خود و رو در رو با امام عصر(عج) می¬بیند و می¬قبولاند. از آن روست که گزاره مشهور پیش¬گفته از افواه عوام مردم خارج می¬شود که: «اگر قرار است سرم از تنم جدا شود، بهتر است نیاید!»

بیژن شالچی

بنده شخصاً در این خصوص یک بررسی اجمالی انجام داده ام،و بطور خیلی مختصر باید عرض نمایم که فی مابین سالهای 1433 هجری قمری(یعنی امسال) تا سال 1452 هجری قمری،تنها 3 سال وجود دارد که در آنها 23 رمضان روز جمعه است! الف)سال 1436 قمری(1394 شمسی - 2015 میلادی) ب)سال 1444 قمری(1402 شمسی - 2023 میلادی) ج)سال 1452 قمری(1409شمسی - 2030 میلادی)