ایام مستعد ظهور!

بسم الله الرحمن الرحیم


دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


همانطور که قبلاً هم در مقاله "وقت ظهور کی خواهد بود؟ " عنوان کردم،در احادیث بسیاری از معصومین علیهماالسلام اشاره شده است که؛"کذبت وقاتون"!
یعنی وقت گذاران دروغ گفتند.

و این احادیث خود به روشنی نشان می دهد که منتظران در طول تاریخ غیبت می بایست به شدت از تعیین وقت و زمان برای ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف،پرهیزنمایند.

چراکه چنین ادعائی(یعنی اینکه مثلاً شخصی بیاید و بگوید که امام مهدی علیه السلام در فلان سال و فلان روز و فلان ساعت ظهور می نمایند!)مانند این است که معاذالله آن فرد خود را در علم خداوند شریک دانسته باشد،چرا که علم "ساعت ظهور" تنها در نزدخداوند است همانگونه که علم "ساعت قیامت" تنها در نزداوست.

بنده ضمن قبول تمامی این روایات و اعتقاد محکم به آنها،قویاً به خدای متعال پناه می برم از اینکه در زمره وقت گذاران باشم.

امانکته ای که بنا دارم با توجه به مفاد احادیث معصومین علیهماالسلام،در این فراز بدان اشاره ای بنمایم، تنهازمانهائی هستند که نسبت به سایر زمانهای در پیش رو،از احتمال بیشتری برای امر ظهور برخوردارند.

 آنکس که بداند و نداند که بداند                    بیدارش نمائید که او خفته نماند

 و اما احادیث چه می گویند؟

1- ندای روح بخش آسمانی (یا صیحه جبرئیل) که یکی از پنج علامت حتمی ظهور است،در شب جمعه 23 ماه رمضان اتفاق می افتد.(یعنی اینکه روز 23 رمضان مصادف با جمعه است)

امام باقر علیه السلام می فرمایند؛

ندای آسمانی در ماه مبارک رمضان و در شب جمعه بیست و سوم ماه خواهد بود از اینرو در آن تردید نکنید،آنرا بشنوید و اطاعت نمائید.  
                                                 غیبت نعمانی ص254- باب14- روایت13

                                                                        عقدالدرر ص105

                                                                               بحارالانوار جلد52- ص230

 2-      در حدود چهار ماه پس از صیحه 23 رمضان،انشالله باید در ایام ماه محرم منتظر ظهور بود.(یعنی اینکه مثلاً اگرصیحه در رمضان 1422می بود،ظهور در سال بعد آن یعنی محرم 1423 رخ می داد بدلیل اینکه ماه رمضان اواخر سال قمری و ماه محرم آغاز سال جدید قمری است،مثال فاصله میان دیماه و فروردین ماه در سال شمسی)

 اما صادق علیه السلام فرمودند؛

نام مقدس قائم علیه السلام در شب 23رمضان همه جا طنین افکن می گردد و آنگاه در روز عاشورا قیام می کند؛روزی که حسین علیه السلام در آن روز به شهادت رسید.

                                              غیبت نعمانی ص282

                                                                   اثبات الهداة جلد7- ص31

                                                                             عقدالدرر ص65

                                                                                 بحارالانوار جلد52- ص290

 3-      ظهور در یکی از سالهای تک(فرد) اتفاق خواهد افتاد انشاالله.(مثلاً  1421 یا 1423 یا 1425 یا 1427 یا 1429 و الی آخر)

 امام صادق علیه السلام فرمودند؛

قائم ما دریکی از سالهای تک ظهور می کند،سالهائی چون:1 یا 3 یا 5 یا 7 یا 9.

                                                  کشف الغمه جلد3- ص534- باب4

                                                                              بحارالانوار جلد52- ص235

 

 

بحث درباره اوقات مستعد-

و اما با توجه به احادیث و روایات فوق،باید گفت که برای بحث پیرامون اوقات صاحب استعداد یا شناسائی زمانهای بالقوه ظهور،ما نیاز به مطرح کردن یک پیش نیاز داریم؛

"شناسائی وقت آخرالزمان!"

سوال اینست؛

آخرالزمان یا “END OF TIME”  به چه زمانی گفته می شود؟

می توان گفت که آخرالزمان به شکل عام به قرن بیستم اتلاق می شود،سده ای که به قول و گفته محققین،از 400 علامات غیر حتمی ظهور،نزدیک به 99درصدآن در همین قرن (خصوصاًدرنیمه دومش) محقق شده است!

اما اگر ما این واقعیت را بپذیریم که شیطان ملعون در روز "ترانزیت" مجسم شده و برای پیکار نهائی با سپاه حق،پا به میدان زمین گذاشته است،باید بگوئیم که آخرالزمان به معنی خاص و حقیقی کلمه، رسماً از تاریخ "6 ژوئن 2012"آغاز شده است!

و این بدان مفهوم است که از این پس هرجمعه،که نه! حتی بلکه هر روز هفته و هرلحظه و ثانیه اش می تواند زمانی برای ظهور بقیة الله الاعظم باشد،اما اگر خلق خدا بخواهند!

عزیزان!سپاه کفر هم اینک ارباب خود را احضار کرده که شما حتی ردپای آنرا در مراسم افتتاحیه المپیک امسال می توانید ببینید!(ما دیو را از بند آزاد کردیم-اشاره به یکی از اشعاری که در المپیک امسال خوانده شد)،آنهم با رنج و مشقت بسیار زیاد،که مسلماً توضیح آن از ظرفیت این مقاله خارج است.

جشن افتتاحیه المپیک امسال که در حقیقت مراسم شادباشی بود که پیروانش بمناسبت ظهور آن ملعون ترتیب داده بودند! و قربانیانی که در آستانه ورودش(اشاره به کشتارمیانمار که دقیقاً از روز 3 ژوئن آغاز شد) به پای او پیشکش نمودند،هر دو در حکم گواهانی هستند بر این مدعا!

اما ما برای احضار اربابمان چه کرده ایم؟ چه اندازه رنج و مشقت متحمل شده ایم؟ آیا حقیقتاً آنجناب را فراخوان کرده ایم یا همه اش لق لقه زبان بوده؟ اینهمه دعای ندبه،عهد و فرج خوانده ایم،حواسمان کجا بوده؟ آیا در این راه عملی هم داشته ایم؟

یکی از بزرگان نقل کرده بود که روزی سیدی بزرگوار به نیت رفع عطش، ظرف آبی به دست حضرت مهدی علیه السلام می دهد،حضرت نگاهی به آب می افکند و می گوید؛

شیعیان ما اگر به قدر همین آب نیز ما را می خواستند،امر ما واقع شده بود!

بگذریم؛

شرح این هجران و این خون جگر

این زمان بگذار تا وقت دگر

 شناسائی اوقات مستعد ظهور-

حال با توجه به احادیث و روایات مربوطه چنانچه بخواهیم اوقات صاحب استعداد را شناسائی کنیم باید ابتداء در جستجوی ایام ممکنه برای رخ داد صیحه باشیم و با نتیجه گیری از جمیع این احادیث به دنبال روزی باشیم که؛ هم23رمضان باشد، هم جمعه باشد و هم در یکی از سالهای زوج واقع شده باشد(چون سال ظهور که سال مابعداز آن است،مطابق با روایات،سال فرد است.)

بنده شخصاً در این خصوص یک بررسی اجمالی انجام داده ام،و بطور خیلی مختصر باید عرض نمایم که فی مابین سالهای 1433 هجری قمری(یعنی امسال) تا سال 1452 هجری قمری،تنها 3 سال وجود دارد که در آنها 23 رمضان روز جمعه است!

الف)سال 1436 قمری(1394 شمسی - 2015 میلادی)

ب)سال 1444 قمری(1402 شمسی - 2023 میلادی)

ج)سال 1452 قمری(1409شمسی - 2030 میلادی)

لازم بذکر است که تمامی محاسبات انجام شده با دقت کافیست،و احتمال وجود خطا درآنها بسیار اندک است.  

 

بیست و سوم ماه

اول ماه

احتمال روئیت هلال

لحضه طلوع ماه

New Moon

بوقت عربستان

AST

بوقت جهانی

UT

روز و تاریخ

Date

جمعه

23 رمضان

19تیر

10جولای

پنجشنبه

1مضان

28خرداد

18ژوئن

چهارشنبه

29شعبان

27خرداد

17ژوئن

17:05

14:05

سه شنبه

28شعبان1436

26خرداد1394

16ژوئن2015

جمعه

23رمضان

25فروردین

14آوریل

پنجشنبه

1رمضان

3فروردین

23مارس

چهارشنبه

29شعبان

2فروردین

22مارس

20:23

17:23

سه شنبه

28شعبان1444

1فروردین1402

21مارس2023

جمعه

23رمضان

27دی

17ژانویه

پنجشنبه

1رمضان

5دی

26دسامبر

چهارشنبه

29شعبان

4دی

25دسامبر

20:32

17:32

سه شنبه

28شعبان1452

3دی1409

24دسامبر2030

 

 باید اذعان داشت که این ارقام و اعداد و تواریخ بیش از مفهوم عادی خود در اینجا ظاهر می شوند! آنها در اینجا بمنزله سیگنالهای هشداری هستند!

بدین مفهوم که شیعه باید بکوبد،باید به هر دری بکوبد تا به خواست خدا در فرصت های نزدیک تر کار را تمام کند و گرنه ناگزیر است که تا انتهای مهلت صبر نماید و شاید آن موقع برای خیلی ها دیرشده باشد، چرا که اگر شیطان سوار بر کار شود، با فتنه ها و آشوبهائی که برپا می سازد،مطابق با روایات و احادیث،سبب نابودی 5 میلیارد انسان خواهد شد!

حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند :

"فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنة، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه"
هنگامی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد،در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آن ها را از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از 170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود بعد امام صادق می فرمایند: همچنین اگر شما(شیعیان) چنین کنید[توبه کنید و به درگاه خدا تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند(قبل از رسیدن به انتهایش) و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد.
                بحار الأنوارجلد52صفحه 131،حدیث 134  

عزیزان!بیائید کاری کنیم تاامر ظهور حضرت ولی عصر علیه السلام به انتهایش موکول نشود.

قصه آخرالزمان مانند یک سناریو است که نویسنده انتهای آنرا باز گذاشته تا هرکس هرگونه که دوست دارد آنرا به پایان ببرد؛

یک پایان تراژدیک می خواهیم یا یک قصه لطیف که به آرامی به پایان می رسد! این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم!

 و این نقطه حساس تاریخی شاید تنها نقطه ای در تاریخ باشد که راجع به آن واقعاً بتوان گفت که؛

                       سرنوشت بشر حقیقتاً بدست خود اوست!

در جائیکه یکی از بزرگان فرموده اند؛

                    ایشان شنبه هم ظهور می کنند اگر مردم بخواهند!!!

حال این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم تا بازهم تیر و پیکان دعایمان را برای قهرمانی در مسابقه فوتبال(یا اباطیلی نظیر آن)خرج نمائیم یا برای ظهور تنها نجات بخش زمین!

                                                                   24 رمضان المبارک 1433


(ثبت نظرات)

/ 41 نظر / 1565 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضوان

عذرميخواهم كلمه شهر را اشتباهي نوشتم ظهر...معمولا ما ايراني ها در چنين مواقعي (يا حتي موارد ساده تر)فوري دست به موبايل مي شويم و فيلم مي گيريم.حتما خودتان يا خانواده تان هم فيلمد كوتاهي از اين موضوع داريدممنون مي شوم اگر موجود هست براي بنده ارسال كنيد با تشكر

محمد

با سلام.رضوان عزیز بنده نگفتم در تهران هستم.واگراشتباهی شده ببخشید.من در اسکاندیناوی زندگی میکنم شمال اروپا.وبا عرض معذرت صدا راضبط نکردم.

مریم

سلام.چون من نوشتم کسی رو ندیدم که تو تهران این صداها رو شنیده باشه و شما گفتین من شنیدم از صحبتتون استنباط شد که تو تهران این اتفاق افتاده!من فکر می کنم اگه یه پدیده جهانی بود خیلی از کشورای دیگه هم این صداها رو میشنیدن.ممکنه مربوط به یه پدیده جغرافیایی تو همون مناطق اروپا و شمال امریکا باشه.

مریم

قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: "لا تقوم الساعة حتى يتقارب الزمان، وتكون السنة كالشهر، والشهر كالجمعة، وتكون الجمعة كاليوم، ويكون اليوم كالساعة، وتكون الساعة كالضرمة بالنار " . رواه الترمذي، وقال: "هذا حديث غريب". روز موعود فرا نمیرسد مگر اينكه زمان به هم نزديك شود و سال چون ماه و ماه چون هفته وهفته مثل روز و روز مانند ساعت وساعت مثل جرقه ولمحه ی آتش شود. ترمذی پس از روایت این حدیث گفت" حدیث عجیبی است" ابن حجر می گوید: "منظور کوتاه شدن حقیقی زمان و افزایش سرعت آن در آخر الزمان است و روایات وارده دربارة طولانی شدن ایام دجال و تبدیل یک روز به یک سال و همچنین طولانی شدن هفته و ماه این امر را تأیید می کند زیرا همانطور که ایام طولانی می شوند پس کوتاه شدنش نیز بعید نیست. این پدیده به سبب اختلال در نظام هستی و نزدیک شدن زوال آن است." ابن ابی جمره می گوید: «...این امر را اهل دین و کسانی که دارای هوش و ذکاوتند از فعالان در عرصه دنیا بیشتر تشخیص می دهند. آنان متوجه می شوند کارهایی را که قبلاً در یک روز انجام می دادند امروز نمی توانند انجام دهند آنها از این امر شاکی بوده و

مریم

المصادر : * : أحمد : ج 2 ص 537 - 538 - حدثنا عبد الله ، حدثنی أبی ، ثنا هاشم ، ثنا زهیر ، حدثنا سهیل ، عن أبیه ، عن أبی هریرة قال : قال رسول الله صلى الله علیه وسلم - وفیها : بسنده إلى أنس ، كما فی الدر المنثور . * : الترمذی : ج 4 ص 567 ب 24 ح 2332 - حدثنا عباس بن محمد الدوری ، حدثنا خالد بن مخلد . حدثنا عبد الله بن عمر العمری ، عن سعد بن سعید الأنصاری ، عن أنس بن مالك قال : قال رسول الله صلى الله علیه وسلم : - وفیه ( . . وتكون الساعة كالضرمة بالنار " . * : الخطابی ، معالم السنن : ج 4 ص 341 - كما فی أحمد ، مرسلا . * : أبو یعلى : ج 12 ص 32 ح 6680 - كما فی أحمد بتفاوت ، بسند آخر ، عن أبی هریرة : - * : حلیة الأولیاء : ج 9 ص 59 - كما فی الترمذی ، بسند آخر ، عن أبی هریرة : - * : أمالی الشجری : ج 2 ص 265 - كما فی أحمد بتفاوت ، بسند آخر ، عن أبی هریرة : - * : الفردوس : ج 1 ص 329 ح 1306 - كما فی أحمد بتفاوت یسیر ، مرسلا ، عن أبی هریرة : - وفیه " إذا اقتربت الساعة تقارب الزمان " . * : مصابیح البغوی : ج 3 ص 490 ح 4206 - كما فی الترمذی ، من حسانه ، مرسلا ، عن أنس : - * : جامع الأصول : ج 11 ص 84 ف 10 ح 788

زهرا

جناب استاد. با سلام.ظاهرا قسمت کامنت های وبلاگ قبلی تان غیرفعال شده و نمی شود نظر داد.خواستم بابت مطالب به روز و علمی تان تشکر کنم.خوشبختانه این وبلاگ یکی از معدود وبلاگ هایی است که تکیه اش صرف کپی پیست از نوشته هاو ترجمه های دیگران نیست و حجم مطالب تولیدی اش بیشتر است.لطفا در راستای مطلب دروازه های ستاره ای در مورد این آیه هم توضیح بدهید «و قال فرعون یا هامان! إبن لی صرحاً لعلّی أبلغ الأسباب، أسباب السموات فأطّلع إلی إله موسی و إنّی لأظنّه کاذباً» با تشکر

احسنت عالی بود مخصوصاً این تکه آخرش به امید ظهور در همین ساعت اللهم عجل عجل عجل لولیک الفرج و النصر والعافیة

آقا کجا هستین؟

کاش یکی خبری از ایشون میداد

حمید

سلام استاد خیلی نگرانتون هستیم کجا تشریف دارین؟ کاش یه خبری از خودتون بزارین مطلبی پستی قسمت نظرات هم اگه فعال بشه خوبه